Årsmöten

Nu är det nytt år och nu börjar många av våra föreningar förbereda sina årsmöten. Här är det första föreningarna som är färdiga med datum och plats.

RIKS KRIS Styrelse

Har årsmöte fredag den 23 maj.

KRIS-08

Torsdag den 20 mars kl 18:00
Krukmakargatan 37 A
118 51 Stockholm
kris-08@kris.a.se

KRIS Bollnäs

Lördag 15 mars kl 12:30 OBS: I KRIS Gävles föreningslokal
Kålhagsgatan 4A
802 53 Gävle
bollnas@kris.a.se

KRIS Falkenberg

Torsdag 6 mars kl 13:00
Köpmansgatan 4
311 30 Falkenberg
falkenberg@kris.a.se

KRIS Gävle

Lördag 15 mars kl 12:30
Kålhagsgatan 4A
802 53 Gävle
gavle@kris.a.se

KRIS Göteborg

Fredag 28 februari kl 17.00
Heurlins plats 9
413 04 Göteborg
031-14 51 58
goteborg@kris.a.se

KRIS Halmstad

Måndag 31 mars kl 18:00
Planetgatan 2
302 35 Halmstad
halmstad@kris.a.se

KRIS Helsingborg

Söndagen den 30/3 kl 13:00
Skaragatan 1
252 63 Helsingborg
helsingborg@kris.a.se

KRIS Kalmar

Fredagen den 21 mars kl 12:00
Storgatan 57
392 31 Kalmar
kalmar@kris.a.se

KRIS Karlskrona

Fredag den 28 februari kl 12:00
Snapphanevägen 7
371 40 Karlskrona
karlskrona@kris.a.se 

KRIS Linköping

Lördag den 22 mars kl 14:00
Platensgatan 5
582 20 Linköping
linkoping@kris.a.se

KRIS Malmö

Lördag den 29 mars kl 13:00
Bragegatan
214 30 Malmö
malmo@kris.a.se
(Vi har också medlemsmöte den 1 februari kl 13:00 på samma plats)

KRIS Norrköping

Lördagen den 22 mars kl. 13.00
Östra Promenaden 16
602 27 Norrköping
norrkoping@kris.a.se

KRIS Sundsvall

Lördag den 29 mars
Västravägen 9
852 34 Sundsvall
sundsvall@kris.a.se

KRIS Tranås

Torsdag den 6 februari kl 13.00
Storgatan 44
573 31 Tranås
tranas@kris.a.se

KRIS Trelleborg

Lördag den 22 mars kl 15:00
Nygatan 90A
231 34 Trelleborg
trelleborg@kris.a.se

KRIS Trollhättan

Fredag den 21 mars
KRIS Trollhättan Vänersborg
Olof Palmes gata 11 A
461 30 Trollhättan
trollhattan@kris.a.se

 

Välkommen till era respektive föreningar!

Texten uppdateras kontinuerligt. 

Halmstad_Eldsjalar

Foto: Roger Karlsson-Uhrman

Det här inlägget postades i 08, Aktivitet, Bollnäs, Falkenberg, Gävle, Göteborg, Halmstad, Helsingborg, Kalmar, Karlskrona, Linköping, Malmö, Norrköping, Sundsvall, Tranås, Trelleborg och har märkts med etiketterna , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bokmärk permalänken.